Aktualności › Wycieczka klas ILOL i ILOS

04.10.2021r. uczniowie klas: I LOL i I LOS wraz z opiekunami: Kariną Gnatkowską, Katarzyną Zglinicką i Sylwestrem Śniadałą wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Placu Zamkowego znajdującego się na granicy Starego Miasta i Śródmieścia Północnego. Tu, pod kolumną króla Zygmunta III Wazy, przy pięknej jesiennej aurze, nie mogło zabraknąć sesji zdjęciowej. Na naszej trasie pojawiły się prawdziwe symbole Warszawy – Zamek Królewski, Barbakan, monument Małego Powstańca i rzeźba Warszawskiej Syrenki. Malowniczymi uliczkami przeszliśmy na Rynek Starego Miasta i spacerowaliśmy wzdłuż staromiejskich murów. Ostatnim przystankiem na naszym szlaku był dom rodzinny Marii Skłodowskiej – Curie przy ulicy Freta 17, patronki naszej szkoły.

Wycieczka zwieńczona była seansem kinowym. Film pt. „Mistrz” to dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach, przedstawiający nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau, poruszyła do głębi wszystkich.

Jesienny wyjazd do Warszawy dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia w Galerii

Opracowały: Katarzyna Zglinicka i Karina Gnatkowska