Aktualności › Plener fotograficzny uczniów klasy III TCp

Ciekawa przestrzeń, słoneczna pogoda – oto idealne warunki do robienia zdjęć. Wrzosowiska w Mostówce, to właśnie takie miejsce.
Uczniowie klasy III Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej wraz z wychowawcą i jednocześnie nauczycielem przedmiotów zawodowych Agnieszką Motyką, wybrali się  na plener fotograficzny na jedno z największych w Europie naturalnych wrzosowisk.
Ponad 400 hektarów pokrytych jest ciągnącymi się po horyzont wrzosami, w różnych odcieniach fioletu.
Podróż odbyła się pociągiem relacji Wyszków – Mostówka, bo to najdogodniejsze połączenie. Młodzież przy użyciu aparatów fotograficznych w telefonach komórkowych wykonywała zdjęcia m.in.  krajobrazu, portretowe, w skali makro. Uczniowie uczyli się wykorzystywać funkcje aparatu, aby stworzyć jak najlepsze obrazy.
Spacer po wrzosowiskach oraz po okolicznym lesie był formą rajdu pieszego i zapoznania się atrakcjami przyrodniczymi okolic Wyszkowa.
Efekty tej fotograficznej wyprawy będzie można oglądać na szkolnej wystawie zdjęć.

Opracowała Agnieszka Motyka