Aktualności › WYNIKI KONKURSÓW POLONISTYCZNYCH

W celu promowania języka ojczystego zespół nauczycieli polonistów przygotował konkursy propagujące piękną polszczyznę: konkurs plastyczny związany z życiem i twórczością polskich artystów, konkurs na najciekawsze prezentacje multimedialne dotyczące wybranych tematów związanych z epokami literackimi, sylwetkami wybitnych twórców, zagadnieniami językowymi, sztuką i filozofią wybranego okresu. Nauczyciele języka polskiego ogłosili również konkurs poetycki na wiersz promujący piękno języka polskiego oraz mowy ojczystej.
Wyniki poszczególnych konkursów polonistycznych prezentują się następująco:

• I miejsce-  Weronika Rudnik II TCg
  • II miejsce- Weronika Jadacka II LPp
                        Paulina Kulesza III LOS
  • III miejsce- Weronika Zielińska III LOS

KONKURS NA NAJCIEKAWSZE PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

• I miejsce- Kamila Galarska III LOS
  • II miejsce- Krystian Kostrzewa II TBg
  • III miejsce- Marta Kołodziejska I LSa

KONKURS POETYCKI

• I miejsce- Szymon Godleś I TBp
  • II miejsce- Anna Rogulska I TGp
  • III miejsce- Aleksandra Solmińska III LOL
                         Julia Wójcik II LPp

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów z języka polskiego serdecznie gratulujemy  oraz dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych. Wyróżnione prace będą dostępne  na stronie szkoły w zakładce Blok nauczycieli języka polskiego z adnotacją PRACE KONKURSOWE.

Nauczyciele języka polskiego