Aktualności › Konkursy z okazji Dnia Babci i Dziadka

"Kwiaty dla Babci i Dziadka” oraz "Wiersz o Babci i Dziadku” to konkursy, które od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży. Tak było również i w tym roku. Pomimo trwającej od wielu miesięcy pandemii i wielu obostrzeń sanitarnych nasi uczniowie chętnie zgłosili się do udziału w konkursach wykonując piękne prace zarówno plastyczne jak i literackie.
Komisje konkursowe, którym przewodniczyły Pani Teresa Lipowska, aktorka telewizyjna i teatralna oraz Pani Anna Ozga, magister sztuki dokonały profesjonalnych ocen wszystkich prac konkursowych. Cieszymy się, że prace naszych utalentowanych uczennic zostały również  wyróżnione i nagrodzone.
Laureatką VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. ,, Wiersz o Babci i Dziadku”  została Julia Wójcik z klasy 2 LPp. Za wiersz pt. ,, Ostatnie podziękowanie” zdobyła trzecią nagrodę, za którą otrzymała słuchawki nauszne.
Laureatkami XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. ,,Kwiaty dla Babci i Dziadka” zostały: Weronika Jadacka z klasy 2 LPp, zdobywając pierwszą nagrodę, za którą otrzymała laptopa oraz Angelika Koziatek z klasy 1 LSb, której przyznano wyróżnienie, za które otrzymała zestaw artystyczny do malowania obrazów. Wszystkie uczennice otrzymały także imienne dyplomy, książki oraz listy Honorowej Babci i Honorowego Dziadka oraz Przewodniczących Komisji Konkursowych.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 marca w naszej szkole, a nie jak to miało miejsce  w poprzednich latach w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Wręczenia nagród uczennicom i opiekunom Pani Katarzynie Sawickiej i Pani Sylwii Wojciechowskiej dokonali Dyrektor szkoły Pan Marian Popławski oraz  Wicedyrektorzy Pani Elżbieta Mańko i Pani Izabela Balińska.
Uczennicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów a Zarządowi Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole z Panią Zofią Grzebisz – Nowicką -  Przewodniczącą, składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie kolejnych, wspaniałych konkursów. Niezmiennie od wielu już lat  Stowarzyszenie wspiera z dużym  powodzeniem edukację artystyczną młodych talentów. Dzięki takim inicjatywom tworzone są niezwykłe warunki do wszechstronnego rozwoju  młodzieży oraz ich aktywnego udziału w życiu artystycznym naszego kraju.