„Zainwestuj w naszą planetę” - Dzień Ziemi 2026 w „ Skłodowskiej”.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie trwały ponad miesiąc . W tym czasie miało miejsce szereg wydarzeń proekologicznych zgodnie z ideą tego święta. Oto one:
- Akcja zbiórki pieniędzy ( 1zł) na zakup sadzonek Morwy Białej do szkolnego sadu.
- Sadzenie lasu przez klasę III TG we współpracy z Nadleśnictwem Wyszków.
- Gazetki na korytarzu i w świetlicy szkolnej o tematyce związanej z Dniem Ziemi.
- Zajęcia kształtujące świadomość ekologiczną młodzieży , na temat: „Odnawialne źródła energii - przyszłość naszej planety” - projekcja filmu i dyskusja na w.w. temat.
- Pielęgnacja roślin, krzewów i drzew w otoczeniu szkoły prze uczniów Technikum Architektury i Krajobrazu,
- Wycieczka do ZOO w Warszawie, uczniów klas: III TAa, III TAb i III LS na zajęcia - „ O zwierzętach'' . Zbiórka pieniędzy wśród uczniów biorących udział w wyjeździe na wsparcie działalności ZOO.
- Sadzenie Morwy Białej w szkolnym sadzie przez uczniów klasy II LS, dyrektora szkoły – Mariana Popławskiego, wicedyrektora – Elżbietę Mańko.
- Sprzątanie otoczenia szkoły w porozumieniu z Wydziałem Środowiska i Rolnictwa w Starostwie Wyszków.
Działania proekologiczne prowadzone były przez nauczycieli: biologii ( Joannę Urbanik, Agnieszkę Sasin, Ewę Nowak – Kowalską) , chemii ( Ewę Omelianowicz ) i geografii ( Marzenę Getka, Bożenę Pikora) . Koordynatorem działań był nauczyciel geografii – Bożena Pikora
Opracowała – Bożena Pikora








