PROJEKT „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”

Część 4. Zadanie 7. Realizacja różnych form rozwijających uzdolnienia dla uczniów i uczennic.
Warsztaty - Wykorzystanie narzędzi grafiki komputerowej w działalności firmy. Tworzenie (wykorzystanie) grafiki komputerowej i multimedialnej na potrzeby biznesu i reklamy, zwiększenie skuteczności poruszania się na rynku pracy.  Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie

(prowadząca: Agnieszka Motyka) – grupa 14 osób

Zajęcia zostały zrealizowane w terminie 25.01.2018 – 24.02.2018. Wszystkie spotkania w ramach warsztatów odbywały się w Sali komputerowej 103.
       W warsztatach z wykorzystania narzędzi grafiki komputerowej w działalności firmy brało udział 14 osób w tym 2 kobiet i 7 mężczyzn uczęszczających do klasy III na kierunek technik cyfrowych procesów graficznych, 4 kobiety z klasy II na kierunek technik cyfrowych procesów graficznych w  Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie oraz 1 kobieta z klasy I Liceum Ogólnokształcącego o profilu prawno-administracyjnym w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie.

Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z zasadami tworzenia elementów identyfikacji firmy, znaczenia systemu identyfikacji w procesie komunikacji między firmą o odbiorcą i w procesie tworzenia i promocji marki. Na zajęciach uczestnicy tworzyli projekty znaków firmowych oraz podstawowych druków i materiałów reklamowych.

Warsztaty obejmowały zajęcia teoretyczne o zajęcia ćwiczeniowe z następujących zagadnień:

• Grafika w biznesie
  • Wybór nazwy i hasła reklamowego
  • Identyfikacja wizualna firmy
  • Logotypy i znaki towarowe
  • Podstawowe zasady projektowania logotypów – księga znaku
  • Podstawowe zasady projektowania: Wizytówek, Papieru firmowego, Ulotek oraz innych materiałów reklamowych

Uczestnicy warsztatów tworzyli projekty logotypów i materiałów reklamowych według własnego pomysłu ale zgodnie z zasadami sztuki projektowania graficznego. Wykazali się kreatywnością oraz dobrymi pomysłami w doborze elementów graficznych. Na zajęciach wymieniali się pomysłami i współpracowali w grupie. Wszyscy uczestnicy zgodnie uznali, iż zajęcia z grafiki komputerowej w działalności firmy podniosły ich wiedzę z tego zakresu i poszerzyły ich umiejętności.