Szkoła Branżowa I stopnia - Kucharz

Nowa oferta edukacyjna dla uczniów w zawodzie kucharz!!!

Jest to oferta skierowana do wszystkich tych, którzy nie boją się wyzwań i urzeczywistniania swoich marzeń, pragną opanować nie tylko podstawą wiedzę i umiejętności związane ze sztuką kulinarną, ale także rozwijać swoje pasje i zainteresowania, zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie gastronomii.

Zagraniczne staże zawodowe w Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii w ramach programu Erasmus+, dobre praktyki zawodowe, możliwość udziału w konkursach kulinarnych na arenie ogólnopolskiej, ciekawe wycieczki zawodoznawcze, profesjonalizm i głębokie zaangażowanie w pracę z młodzieżą zarówno nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, ogólnokształcących i języków obcych otwierają przed absolwentami tej klasy nowe horyzonty rozwoju oraz dają szansę na znalezienie atrakcyjnej pracy  i samorealizację w wykonywanym zawodzie.

Kucharz:

• przygotowuje i profesjonalnie dekoruje potrawy, ciasta, napoje i desery
  • planuje i organizuje pracę w zakładach gastronomicznych
  • tworzy menu na wybrane okazje
  • obsługuje profesjonalny sprzęt gastronomiczny
  • prowadzi działalność cateringową

Kucharz to zawód, który wymaga od osób, które go wykonują, talentu kulinarnego i pasji, bowiem tylko one gwarantują sukces w zawodzie.

Dobry kucharz jest w stanie przygotować posiłki, które będą wyglądały jak dzieła sztuki. Pracę znajdziesz w renomowanych restauracjach, hotelach i na statkach. Możesz też założyć własną restaurację czy też prowadzić firmę cateringową.

Nasi uczniowie w trakcie nauki szkolnej pracują na rzeczywistych stanowiskach pracy oraz otrzymują propozycję pracy zarobkowej w czasie wolnym.

Sukcesy kulinarne są w zasięgu Twoich możliwości.