Projekt: „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”

Część 2 Zadanie 3. – Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z kompetencji kluczowych dla uczniów/uczennic.

Zajęcia z zakresu informatyki w Zespole Szkół nr 1. im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie - Grupa 4 (prowadząca  zajęcia :Agnieszka Motyka)

Zajęcia były realizowane w sali komputerowej 103 w terminie 2.12 – 28.12.2017 r.

Uczestnikami zajęć z zakresu informatyki byli uczniowie: 2 kobiety i 8 mężczyzna, którzy w roku 2017 uczęszczają do klasy III Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie na kierunek technik cyfrowych procesów graficznych. Zajęcia z informatyki miały za zadanie poszerzyć ich wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi podstawowych programów biurowo-rozliczeniowych a także zwiększyć świadomość korzystania z zasobów Internetu.
Zajęcia obejmowały teorię oraz praktykę w postaci ćwiczeń z następujących zagadnień:

• poznanie głównych modułów wchodzącymi w skład komputera,
  • poznanie podstawowych modeli barw, dobieranie rozdzielczości obrazu do jego przeznaczenia, zmiana rozdzielczości obrazu za pomocą programów komputerowych,
  • ćwiczenie tworzenia i formatowania tekstu w edytorze tekstowym,
  • ćwiczenie z wypełniania arkuszy programu kalkulacyjnego seria danych,
  • ćwiczenie korzystania z formuł do tworzenia sumy, iloczynu średniej do danych w arkuszu, tworzenie do serii danych wykresów ilustrujących,
  • zapoznanie się z zasadami użytkowania kont pocztowych na wybranych portalach internetowych, zasady tworzenia bezpiecznych haseł, zakładanie konta e-mail – konfiguracja konta.

Wszyscy uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że dzięki udziałowi w zajęciach poszerzyli swoje umiejętności w pracy z programami biurowymi.