Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych

Rusza kolejna, trzecia edycja programu stypendialnego. Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych jest projektem własnym Samorządu Województwa Mazowieckiego.
W roku szkolnym 2010/2011 przewidziano przyznanie aż 500 stypendiów! Szczegółowe warunki udziału w projekcie oraz procedurę rekrutacyjną okreŚla Regulamin, który wraz z załącznikami dostępny jest w dziale Dokumenty na stronie https://www.oeiizk.waw.pl/stypendia/

Projekt realizowany jest przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 - Priorytetu IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakoŚci usług edukacyjnych Świadczonych w systemie oŚwiaty, Poddziałania 9.1.3. Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Celem ogólnym projektu, jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego

Celem szczegółowym projektu, jest realizacja wsparcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, przy priorytetowym traktowaniu uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i techniczno/zawodowych, których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Szczegółowe warunki udziału w projekcie oraz procedurę rekrutacyjną okreŚla w poszczególnych edycjach uchwalany przez Sejmik Województwa Mazowieckiego Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów.
Wszelkich dodatkowych informacji i wyjaŚnień udzielają pracownicy Wydziału ds. Programów Stypendialnych Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Skoczylasa 4, 03-472 Warszawa, tel. (22) 59 79 429, (22) 59 79 407, (22) 59 79 444, (22) 59 79 445, (22) 59 79 448, (22) 59 79 413, (22) 59 79 442, fax. (22) 59 79 402, e-mail: stypendia@mazovia.pl