>>English version on page 2<<

Głównym celem projektów dofinansowanych w ramach POWER 2014-2020 jest rozwijanie potencjału osób oraz instytucji poprzez realizację działań polegających na ponadnarodowej mobilności. Jednym z beneficjentów środków POWER współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego jest Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie.

Nasz projekt Nr 2016-PLO-KA102-024513 pt. „Skłodowska w Wyszkowie liderem europejskiej mobilności uczniów i nauczyciel” w ramach umowy finansowej Nr 2016-PLO-KA102-024513 otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 506 069,49 zł.

W projekcie udział weźmie 36 uczniów, 4 opiekunów oraz 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych i języka obcego zawodowego. Uczestnicy projektu otrzymają dofinansowanie na udział w następujących formach wsparcia:

·         staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego: praktyki zawodowe u pracodawców we Włoszech i Wielkiej Brytanii dla 36 uczniów

·         szkolenia kadry: uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach lub szkoleniach za granicą w Hiszpanii dla 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych i języka obcego zawodowego

Projekt Nr 2016-PLO-KA102-024513 pt. „Skłodowska w Wyszkowie liderem europejskiej mobilności uczniów i nauczyciel” będzie realizowany od dnia 31 grudnia 2016r do dnia 30 grudnia 2017 roku.

Podczas realizacji projektu nasi uczniowie i nauczyciele:

- wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce na stanowiskach pracy

- będą uczyć się od najlepszych

- nabiorą większego poczucia własnej wartości i wiary we własne siły

- zdobędą umiejętności planowania pracy i dzielenia się zadaniami

- jeszcze bardziej rozbudzą kreatywność i chęć działania we współpracy z innymi

- zwiększą kompetencje porozumiewania się w języku obcym

- będą bardziej otwarci na świat

- pogłębią wiedzę na temat kultury i obyczajów Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii

>>English version on page 2<<