Kompetencje informatyczne w Zespole Szkół Nr1

Wakacyjny obóz naukowy
W dniach od 13 do 20 lipca, 10-ciu uczniów drugiej klasy Technikum Budowlanego uczestniczyło wraz z opiekunem p. Moniką Studniarz w Wakacyjnym Obozie Naukowym we Władysławowie. Wyjazd był połączeniem zajęć merytorycznych z technologii informacyjnej i wypoczynku nad morzem. Zajęcia odbywały się w Rzucewie nad Zatoką Pucką w pracowni komputerowej tutejszego Zespołu Szkół, w pobliżu zespołu pałacowo-parkowego. Młodzież, każdego dnia przygotowywała prezentacje multimedialne, tworzyła filmy, blogi związane z lokalnymi miejscowoŚciami i ich historią.
Popołudniami organizowane były wycieczki. I tak, zwiedzaliŚmy na Półwyspie Helskim: fokarium, port, skansen militariów. W Rozewiu wdrapaliŚmy się na latarnię morską, zwiedziliŚmy Muzeum Latarnictwa, Maszynownię. ZeszliŚmy klifem na plażę w najbardziej wysuniętym na północ miejscu Polski. We Władysławowie   przechadzaliŚmy się wzdłuż bulwaru gwiazd sportu, obejrzeliŚmy OŚrodek przygotowań olimpijskich w Cetniewie. SpacerowaliŚmy promenadą i po molo w Juracie.
Pogoda dopisywała, znalazł się czas na kąpiel w morzu, grę w piłkę nożną na plaży, organizowane były dyskoteki.
Młodzież wróciła wypoczęta, bardziej zintegrowana i bogatsza o umiejętnoŚci pracy z programami komputerowymi.
Wyjazd w ramach programu "Szkoła Kluczowych Kompetencji" był współfinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wzięła w nich udział nieodpłatnie młodzież z 8 szkół Polski Wschodniej
MS

.