Aktywne zarządzanie czasem

Celem szkolenia było  rozwijanie umiejętności aktywnego zarządzania czasem i kompetencji osobowych i interpersonalnych przygotowujących uczniów do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym oraz kształtowanie właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy u uczniów.
Uczniowie podczas zajęć nabywali umiejętności aktywnego zarządzania czasem. Spotkania miały charakter warsztatowy, dlatego większość z nich składała się z ćwiczeń i praktycznych działań (19 godz.), pozostałe to wykłady teoretyczne (11 godz.).

Młodzież zapoznała się takimi informacjami jak:

• Zarządzanie czasem własnym – rola i znaczenie.
  • Bariery efektywnego wykorzystania czasu.
  • Planowanie – jego istota w efektywnym zarządzaniu sobą w czasie.

Młodzież uczyła się wyznaczać cele, stanowiące klucz do lepszej organizacji dnia. Poznane techniki i metody zarządzania czasem wcielano do zadań praktycznych. Metody organizacji czasu pracy i radzenia sobie w trudnych sytuacjach sprawdzano w symulowanych sytuacjach. Uczniowie uczyli się jak radzić sobie ze stresem w trudnych sytuacjach, związanych z realizacją celów i wykonywaniem wielu zadań pod presją czasu. Ponadto szukali sposobów wyeliminowania „złodziei czasu”.

Szkolenie prowadziła Katarzyna Zglinicka – szkolny doradca zawodowy