Nie trzeba dziś chyba nikogo przekonywać, że umiejętność tworzenia stron WWW nie tylko może się przydać, ale nawet otworzyć drzwi do kariery. Znajomość struktury witryn internetowych, ale również podstaw HTML i CSS to świetny punkt wyjścia.

W dniach 22.02.2018 r. – 24.03.2018 r. zostały zorganizowane zajęcia  obejmujące 40 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych pn. „Tworzenie nowoczesnych stron WWW w programie Adobe Dreamweawer”.  Prowadzącym była Anna Kozon. W kursie wzięło udział  12 uczniów z klasy II i III Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych oraz klasy II Technikum hotelarskiego. Uczniowie byli zainteresowani tematyką poszczególnych lekcji. Projektując własną stronę zdobyli potrzebną wiedzę dotyczącą tworzenia stron www.

Podczas wyżej omówionych zajęć zostały zrealizowane następujące cele:

• podniesienie wiedzy w zakresie budowy stron internetowych
  • opanowanie umiejętności praktycznego tworzenia serwisów internetowych z wykorzystaniem programu Adobe Dreamweawer
  • wspomaganie uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań w celu świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Anna Kozon