Projekt Sukces szkoły poprzez mobilność nauczycieli

Projekt pn Sukces szkoły poprzez mobilność nauczycieli złożony w ramach sektora Edukacja szkolna Akcja I Mobilność kadry edukacji szkolnej został zaakceptowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencję Programu Erasmus+ i jako kolejny, już siódmy tego typu projekt mobilności jest obecnie realizowany przez nasza szkołę.

Projekt dotyczy wzmacniania profesjonalnego profilu nauczycieli naszej placówki a tym samym zwiększenia potencjału i wymiaru europejskiego szkoły.
Cele i założenia projektu wyznaczone są w oparciu o Europejski Plan Rozwoju Szkoły.
W ramach projektu planowane są 4 mobilności: job shadowing we włoskiej szkole średniej – Akademii Gastronomiczno- Hotelarskiej dla 4 nauczycieli, 2 tygodniowe kursy językowe o różnym poziomie zaawansowania realizowane w Wielkiej Brytanii dla 4 nauczycieli ( po 2 na dany poziom) oraz wyjazd typu teaching assignment do Włoch dla 2 nauczycieli. Łącznie projekt obejmie 10 nauczycieli.

Naszymi Partnerami w projekcie są organizacje: Europa Training z siedzibą w Plymouth w Wielkiej Brytanii (współpracujemy od 2008r) oraz Azzurra ze Spoleto we Włoszech (współpracujemy od 2012r).

Zaplanowane mobilności są odpowiedzią na wysokie i wciąż rosnące wymogi stawiane nauczycielom, aby skutecznie kształtować kompetencje i umiejętności europejskiego modelu nauczyciela w dziedzinie kształcenia ogólnego. Ponadto udział nauczycieli w projekcie ma na celu zachęcenie do nauki współczesnych języków obcych, wspieranie współpracy z partnerskimi instytucjami z Europy, wspieranie innowacyjnych działań oraz nabycie przejrzystości kwalifikacji i kompetencji w dziedzinie nauczania języka ojczystego, języków obcych i pozostałych przedmiotów ogólnych. Doskonalenie zagraniczne z pewnością zaowocuje zmianami w zakresie działalności dydaktycznej tj. form, metod, technik, stosowanych środków w kształceniu ogólnym, autorskich programów, innowacji dydaktycznych i kreatywnych zajęć pozalekcyjnych.

Zachęcamy nauczycieli do aplikowania do projektu.

Regulamin rekrutacji uczestników projektu
Formularz rekrutacyjny