Aktualności › Uczniowie klas I uczestnicza w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Jak co roku tak i w tym uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 1im. Marii Skłodowskiej – Curie uczestniczyli 11 maja 2019r. na Stadionie Narodowym w Warszawie w 23 Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, którego tematem przewodnim brzmiał „My i maszyny”.
Piknik Naukowy to jednodniowe wydarzenie plenerowe mające charakter naukowy. Zaprezentowane zostało tam wiele nowych technologii oraz ciekawych doświadczeń.

Całość imprezy została podzielona na strefy, z których w każdej znajdowało się stanowisko z zupełnie innym informacjami i doświadczeniami. Spośród wszystkich stref można było wyróżnić Strefę Rodziny, Strefę Organizatorów, Strefę Zdrowia, Strefę Gości Zagranicznych, Strefę Cywilizacji, Strefę Przyszłości, Strefę „Zrób to sam", oraz Strefę Kultowych Eksperymentów. Na każdym ze stoisk czekało na nas coś nowego, ciekawego i dla wielu z nas także fascynującego.
Na Pikniku zaprezentowane były różne dziedziny naukowe – nauki ścisłe, przyrodnicze, medyczne, a także społeczne oraz humanistyczne. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie, coś czym mógłby się zainteresować i gdzie dowiedzieć się czegoś nowego. Świetnym pomysłem był fakt, że nie tylko mogliśmy popatrzeć na eksperymenty oraz wysłuchać osób reprezentujących dane stanowisko, ale także sami je wykonywać. Wszystkim z nas zaimponowało coś innego, jednak zgodnie stwierdziliśmy, że każdy znalazł coś, czym najbardziej się zainteresował. Piknik Naukowy to impreza, która odbywa się co roku i zdecydowanie warto skorzystać z tej okazji. Sądzimy, że równie osoba interesująca się nauką, jak i taka, która nie ma z nią prawie nic wspólnego, znajdzie tam coś dla siebie.

Opracowano na podstawie zgromadzonych materiałów przez uczniów klas I Jacek Pyt