Aktualności › Students teach young learners – English lesson

W piątek 31.05.2019r. w ramach programu „Starsi uczą młodszych” czworo uczniów z klasy I LOL, już po raz czwarty, poprowadziło zajęcia języka angielskiego dla dzieci uczących się w I JSP „Language” w Wyszkowie. Tym razem temat zajęć związany był z instrumentami muzycznymi. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji przygotowanej przez Kubę z klasy I LOL. Następnie dzieci wzięły udział w wielu muzycznych zabawach. Wszystkim bardzo podobało się ćwiczenie polegające na odgadywaniu nazw instrumentów muzycznych w trakcie słuchania melodii.  Emilka i Nikola prosiły dzieci o dopasowanie instrumentów do odpowiednich kategorii. Pod koniec zajęć uczniowie mogli potańczyć w rytm muzyki i zaprezentować swój ulubiony instrument muzyczny. Każdy starał się jak najlepiej wywiązać się z powierzonych zadań, tj. młodzież w roli nauczycieli, a dzieci w roli uczniów. Zajęcia były bardzo interesujące, a zarazem wymagające dobrej znajomości terminów muzycznych w języku angielskim. Na lekcji nie było stawianych ocen, ale za to była słodka niespodzianka w postaci pysznych cukierków. Jak zawsze lekcja minęła bardzo szybko i na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę pożegnalną.

Nauczyciel: Grażyna Bieniawska