Aktualności › Mediacje rodzinne jako sposób rozwiązywania konfliktów

T,,Mediacje rodzinne jako sposób rozwiązywania konfliktów’’ - pod takim tytułem 4 czerwca odbyło się w Warszawie szkolenie, w którym uczestniczyły Panie Marianna Popławska oraz Sylwia Wojciechowska. Celem spotkania było pozyskanie informacji z zakresu mediacji rodzinnych, określenie roli mediatora z rodziną i jej członkami. Określone zostały sposoby wykorzystania przepisów prawa oraz stosowania odpowiednich narzędzi zgodnych z procedurą postępowania mediacyjnego. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy służb społecznych, kuratorzy, nauczyciele, pracownicy socjalni. Warsztaty poprowadziła Sędzia Anna Maria Wesołowska, która z prawem związana jest od wielu lat i w tej dziedzinie jest zasłużonym ekspertem.  Aktywnie realizuje wiele programów i projektów, pełni funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka.

Udział w szkoleniu został potwierdzony Certyfikatem wydanym przez  Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z którym od lat Pani Anna Maria Wesołowska współpracuje w zakresie edukacji prawnej społeczeństwa.