Aktualności › PROGRAM PROFILAKTYCZNY ,,ZDROWE PIERSI SĄ OK!”

28 maja młodzież z klas 1 TOT, 2 LOP, 1 LOP, 1 LOS wraz z nauczycielami wzięła udział w niezwykłym spotkaniu nt. profilaktyki raka piersi poprowadzonym przez Panią Anną Samel z firmy kosmetycznej AVON oraz Panią Sabinę Rytelewską z Wyszkowskiego Stowarzyszenia Amozonek. Firma AVON już od kilku lat aktywnie włącza się w działania profilaktyczne związane z rakiem piersi, które mają na celu szerzenie wiedzy na temat nowotworów piersi. Choroba wcześnie wykryta jest całkowicie uleczalna. Nasza niewiedza może mieć poważne konsekwencje, świadomość o tym może uratować życie.

Niezwykłe świadectwo swojej choroby i jej pokonania dała Pani Sabina Rytelewska. W niezwykle emocjonalny sposób opowiedziała o swoich przeżyciach i jednocześnie zachęcała do samobadania i obserwacji wszystkich niepokojących nas zmian.  Skupienie i chwile wzruszenia wśród uczestników spotkania świadczą o tym, że pozostanie ono na długo w naszych sercach i  pamięci.

Koordynatorami programu były Panie Marianna Popławska, Katarzyna Sawicka oraz Sylwia Wojciechowska.