Aktualności › Pierwszy dzień wiosny w Skłodowskiej

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada 21.03.2019. Na ten dzień Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 1 przygotował specjalną propozycję dla uczniów i nauczycieli. Dyrektor ogłasza DZIEN BEZ OCEN NIEDOSTATECZNYCH - szansą dla wszystkich. Zapraszamy do udziału w zajęciach: 1. Świetlica - zajęcia specjalistyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy - ćwiczenia na fantomach i z wykorzystaniem defibrylatora. 2. Sala gimnastyczna - Turniej w piłkę siatkową. 3. IX Spotkanie z Wojskiem. 4. Szkolny turniej w szachy. 5. Atrakcyjne lekcje bez ocen niedostatecznych.

Tu warto zapamiętać: Nie zawsze tak będzie, z biegiem lat pierwszy dzień wiosny wypada trochę wcześniej, lecz nie ma co się tym przejmować. Mocne przesunięcie daty pierwszego dnia wiosny nastąpi dopiero w 2048 roku. Wtedy pierwszy dzień wiosny wypadnie 18.03. Z kolei w 2102 roku pierwszy dzień wiosny może wypaść nawet 13 marca. Miejmy nadzieje, że wiosna 2019 uderzy z całej siły i szybko zrobi się ciepło.

Pozdrawiam wiosennie

Marian Popławski - dyrektor