Aktualności › Szkolny Konkurs Ortograficzny

„Kto pozna dobrze budowę swojego języka ,ten płynniej

i lepiej potrafi wyrazić swe myśli słowem i pismem”.

15  stycznia br. w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie zmagali się z tekstem pełnym pułapek ortograficznych.

Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas Liceum, Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia. Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową wyłoniono najlepszych uczniów.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Dominik Rzemek  kl. II LOP