Aktualności › Profilaktyka, edukacja, zdrowie!

12 grudnia młodzież z klas 1 LOP, 1 Pmb, 1 TCG uczestniczyła w debacie  nt.  ,,Młodzież a zdrowie prokreacyjne” w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II Stopnia nr 3 im. G. Bocewicza w Warszawie.  Wcześniej, uczniowie z tych klas brali udział w warsztatach finansowanych ze środków Narodowego Programu Zdrowia nt. ,,W stronę dojrzałości”, które odbyły się w naszej szkole.

Spotkanie rozpoczęto koncertem uczniów ze Szkoły Muzycznej. W debatę wprowadzili nas terapeuta i psycholog. Następnie młodzież w grupach w formie metaplanu pracowała nad problemem ,, Młodzież a zdrowie prokreacyjne”. Każda ze szkół prezentowała swoją wiedzę na w/w temat.

Wspólnie z metodykiem uczniowie sformułowali wnioski do tematu zwracając uwagę na zagadnienia typu: jak dbać o zdrowie, jak rozpoznać prawdziwą miłość i jak zbudować trwały związek małżeński, jak mądrze korzystać z płodności, jak przygotować się do rodzicielstwa.

Każdy uczeń z drużyny otrzymał PowerBank’a a lider i sprawozdawca otrzymał dodatkowo głośnik.

Warsztaty i debata były okazją do zdobycia nowej wiedzy, lepszego poznania siebie i innych, a także przyjrzenia się sobie w dalszej perspektywie.

Złożyliśmy także wnioski do Narodowego Programu Zdrowia o wsparcie nas młodych ludzi w szukaniu odpowiedzi  na wiele nurtujących nas pytań związanych z przyszłością, uczuciowością, seksualnością.

Zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły z bagażem informacji i nowych znajomości.

Koordynatorami warsztatów i debaty były Panie Marianna Popławska i Sylwia Wojciechowska.

Zapraszamy do galerii!