Aktualności › Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych

W dniu 18 czerwca 2018 r. odbyła się konferencja podsumowująca realizację planów rozwoju edukacyjno – zawodowego  stypendystów naszej szkoły. Bohaterowie tego wydarzenia:  Ewelina Choszczyk, Joanna Skwara – stypendystki „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” oraz Sylwia Domalewska  realizująca projekt „Mazowiecki program stypendialnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”  przedstawili bardzo interesujące prezentacje swoich projektów.  Uczennice wspierali szkolni doradcy zawodowi a zarazem ich opiekunowie: Katarzyna Zglinicka i Bogusława Pawelska-Kozon.

Ewelina realizowała projekt pt.” Rozwój wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów zawodowych w tym języka angielskiego”, w ramach którego ukończyła kurs rysunku, języka angielskiego, zakupiła fachową literaturę, laptopa i urządzenie wielofunkcyjne.  Doposażyła także swoje stanowisko pracy w nowe biurko i specjalistyczną lampę. Efekty swojego rozwoju prezentowała podczas lekcji w młodszych klasach i wystawach swoich rysunków.
Asia natomiast realizowała projekt pn. „Rozwój wiedzy i umiejętności z zakresu carvingu”, w ramach którego ukończyła kurs carvingu oraz florystyki, kurs języka angielskiego oraz uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych Euro Gastro. Wykonała szereg pokazów swoich umiejętności i zdobytych w ramach tego programu doświadczeń.
Sylwia zaś realizowała projekt pn. „Rozwój wiedzy i zainteresowań z zakresu zastosowania informatyki w matematyce”.   Zainwestowała w nowy sprzęt komputerowy oraz fachową literaturę. Wykonała szereg materiałów naukowych, które przekazała jako pomoce dydaktyczne do pracowni matematycznej.
Stypendysta Piotr Kozon realizował projekt pn. „Tworzenie, opieka oraz modyfikacja strony www” w ramach Programu „„Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”

Zebrani na widowni uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali  prelekcji swoich kolegów, którzy z niezwykłym zapałem  dzielili się swoimi zainteresowaniami. Dzięki otrzymanym środkom  mogli zakupić pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, fachową literaturę, opłacić kursy i szkolenia.
Razem z opiekunami zachęcili kolegów do udziału w kolejnych edycjach tego programu.