Aktualności › Ogólnopolska akcja - Jak nie czytam, jak czytam

Tegoroczna  ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w naszej szkole przeabiegała pod hasłem „Rok dla Niepodległej”. W piątek 8.06.2018r. w klasach rozpoczynano zajęcia od przeczytania fragmentów książek historycznych. Uczniowie klas: I LOP i I LOL zorganizowali przemarsz do sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie, by o godzinie 10 tak, jak miłośnicy książek w całej Polsce zaprezentować swoje poparcie dla czytelnictwa. Młodzież przedstawiła przygotowane przez siebie hasła . Plebania przy kościele św. Idziego to miejsce szczególne – tu właśnie działy się ważne dla Polski wydarzenia historyczne 1920r., które opisał w swej książce „Na probostwie w Wyszkowie” Stefan Żeromski.