Aktualności › Szkolne Koło Szachowe

Pragniemy poinformować wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia utworzyliśmy Szkolne Koło Szachowe. W czasie spotkań będziemy się uczyć oraz doskonalić  strategię i taktykę tej gry. Koło Szachowe jest jednym z naszych działań mających na celu uczczenie 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Warto wspomnieć, że Józef Piłsudski był jednym z największych mecenasów i miłośników gry szachowej wśród polityków II Rzeczypospolitej, "Nadzwyczaj pomysłowo kombinował, lubił ofiary i grę ryzykowną, nie uznawał gry pozycyjnej". W roku 1933 J. Piłsudski otrzymał godność pierwszego honorowego prezesa PZSzach.

Informuje jednocześnie, że planujemy "I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły"

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli: Katarzyny Sawickiej, Jacka Niewiadomskiego i Sylwii Wojciechowskiej.