Aktualności › Z wizytą w Muzeum Żydów Polskich POLIN

23 listopada 2017r. uczniowie  klas – I LOL, III LOS, III LOL  II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej- Curie mieli okazję odbyć podróż przez 1000 lat historii Żydów  – od średniowiecza do współczesności, zwiedzając Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Młodzież, dzięki wykorzystaniu najnowszych technik multimedialnych mogła aktywnie poznawać kulturę, obyczaje, religię narodu żydowskiego. Największe wrażenie wywarła część dotycząca  dwudziestolecia międzywojennego i Holokaustu. Opiekunami byli: Hanna Czajkowska, Marzanna Siemienowska, Karina Gnatkowska i Katarzyna Ostrowska.