Aktualności › Przedstaw Quad po angielsku - konkurs!

Rusza konkurs dla uczniów w ramach cyklu „What’s up Quad?”. W pierwszej edycji zmierzą się z zadaniem opisania Quad/Graphics po angielsku. Najlepsi pojadą na obóz, gdzie pod okiem native speakerów będą doskonalić językowe umiejętności.

„Quad/Graphics oczami uczniów” – to temat pierwszej odsłony konkursu adresowanego do uczniów szkół średnich i gimnazjalistów powiatu wyszkowskiego i okolic. Będą w nim mogły wziąć udział zespoły składające się z dwóch do czterech osób. Ich zadaniem będzie opracowanie konkursowego tematu, przy czym sposób jest dość dowolny. Mogą to zrobić za pomocą prezentacji multimedialnej, tekstu, filmu (także animacji poklatkowej), wywiadu, quizu, rysunku, fotostory lub łącząc kilka form. Najważniejsze jednak, że prace muszą być przedstawione tylko w języku angielskim. Później zespoły będą musiały o nich opowiedzieć przed komisją. Też po angielsku.

Na co jury zwróci uwagę? Przede wszystkim na pomysł i kreatywność. Oceni też poziom trudności, jakość wykonania, pracę zespołową i sposób prezentacji zadania w języku angielskim.

Żeby dowiedzieć się więcej o Quad/Graphisc zespoły projektowe będą mogły odwiedzić siedzibę firmy, która zobowiązała się do przygotowania dla uczestników konkursu niezbędnych materiałów informacyjnych.

Członkowie zwycięskiego zespołu pojadą na tygodniowy obóz językowy „English 24/7 with Native Speaker”. Zdobywcy drugiej nagrody też mogą szykować się na językowy obóz – w tym przypadku przewidziano pięciodniowy wyjazd. Nagrodą za zdobycie trzeciego miejsca będą lekcje językowe z native speakerem w The Lighthouse Centre w Wyszkowie.  To jednak nie wszystko, na co mogą liczyć uczestnicy: nagrody przyznają też burmistrz i starosta wyszkowski, a dla opiekunów – Wyszkowskie Centrum Rozwoju Biznesu.

WCRB zorganizuje też dla uczniów warsztaty, podczas których dowiedzą się, na czym polega praca projektowa i współpraca w zespole. Niezależnie od przyznanych nagród uczestnicy będą mogli odbyć miesięczną płatną praktykę wakacyjną w Quad/Graphics Europe.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 10 grudnia 2017 roku. Czas na realizację projektu – do 5 lutego 2018 roku. Więcej informacji o konkursie: www.quadgraphics.pl/konkurs