Aktualności › POCIĄG DO WOLNOŚCI...- UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2017 roku uczniowie klas II LOS, II LOP, III LOL pod kierunkiem nauczycieli Kariny Gnatkowskiej, Anny Kordyszewskiej oraz Justyny Sobczak przedstawili społeczności Skłodowskiej montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stała się doskonałą okazją do przypomnienia jak ważne są słowa ojczyzna, patriotyzm, walka o wolność. Zaprezentowane przez młodzież utwory poetyckie oraz muzyczne znakomicie wpisały się w klimat uroczystości oraz pokazały, że o wolności można mówić nie tylko wzniośle i patetycznie. Montaż słowno-muzyczny na pewno pozostawił ślad w pamięci zgromadzonej publiczności oraz podkreślił, że to właśnie  młode pokolenie będzie tworzyć przyszłość, a  my wszyscy powinniśmy być dumni z faktu, że jesteśmy Polakami. Dopełnieniem uroczystości z okazji Święta Niepodległości był hymn wykonany przez uczniów klasy I TCPG  pod kierunkiem Urszuli Salwin oraz dekoracja przygotowana przez Sylwię Wojciechowską i Aldonę Tolak.