Aktualności › Tydzień przedmiotów ścisłych - MATEMATYKA
W ramach obchodów Tygodnia umysłów ścisłych młodzież ze Skłodowskiej wzięła udział w konkursach matematycznych: „Rymowanka matematyczna” i „Rebus matematyczny”

3 marca odbył się szkolny etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Licznie uczestnicząca młodzież naszej szkoły, jak i ich koledzy w wielu krajach europejskich, zmagała się z ciekawymi zadaniami matematycznymi.

We wtorek, 14 marca, w świetlicy szkolnej odbył się program z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki i Światowego Dnia Liczby Pi. Mieliśmy również okazję, w trakcie przerw międzylekcyjnych zapoznać się z pokazem krótkich filmów o tematyce matematycznej.

W czwartek 16 marca Pani Anna Sawiak wraz z uczniami klasy II LOP z przygotowała lekcję otwartą na temat „Zastosowania funkcji trygonometrycznych w zadaniach praktycznych”. W trakcie lekcji zostały zaprezentowane możliwości interaktywne nowoczesnego narzędzia jakim jest tablica interaktywna IP BOARD. Szybkie tempo pracy, różnorodność zadań oraz elementy multimedialne wpłynęły pozytywnie na atrakcyjność zajęć. Uczniowie klasy II LOP wykazali się bardzo dużą aktywnością i zainteresowaniem tematem. Lekcja pokazała, że matematyka to dziedzina, która ma ogromne zastosowanie w praktyce.

WYNIKI KONKURSÓW:

W konkursie „Rebus matematyczny”:

I miejsce zajęła Karolina Chwała z klasy I TCPG

II miejsce  – Kinga Mackiewicz z klasy III LOP ex aequo z  Konradem Pułaskim z klasy I TB

III miejsce – Katarzyna Pakieła z klasy I TCPG

W konkursie „Rymowanka matematyczna”

I miejsce zajął Konrad Pułaski z klasy I TB

II miejsce –Martyna Jurczyńska z klasy I LOP

III miejsce – Magdalena Branicka z klasy I TH ex aequo z  Rafałem Mrozem z klasy I LOP