Aktualności › Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie – laureatem Konkursu Technikum Roku 2016

Konkurs ma na celu nagrodzenie instytucji edukacyjnych, które oferują atrakcyjne programy dydaktyczne, realizowane w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby podopiecznych, uczniów i studentów. Tegoroczna edycja konkursu została ogłoszona w kategoriach: Przedszkole Roku, Szkoła Podstawowa Roku, Liceum Roku, Technikum Roku, Uczelnia Wyższa Roku. Placówki i Uczelnie mogą zgłaszać swoje kandydatury osobiście, przedkładając wymaganą regulaminem dokumentację. Nominacje przyznaje także organizator konkursu na podstawie dostępnych wyników badań i rankingów rynkowych. Organizatorem konkursów branżowych jest Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, instytucja wspierająca podmioty edukacyjne i gospodarcze w rozwoju, poprzez promocję ich działań na rynku ogólnopolskim. Zgłoszone placówki zostały zweryfikowane przez niezależną kapitułę konkursu na podstawie oceny poziomu kształcenia i opieki, mierzalnych wynikami absolwentów. Doświadczenie i kompetencje kadry dydaktycznej, prestiż placówki oraz dynamika jej rozwoju będą dodatkowymi aspektami działalności, branymi pod uwagę w procesie certyfikacji. Atrakcyjna infrastruktura i wyposażenie placówki, sprzyjające nauce i opiece, oraz adekwatność oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy lub oczekiwań rodziców (w przypadku odpowiednich kategorii) pozwoliły nominowanym na uzyskanie dodatkowych punktów. Konkurs miał na celu nagrodzenie instytucji edukacyjnych oferujących atrakcyjne programy dydaktyczne, realizowane w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby uczniów i podopiecznych.  Laureatów wyłoniła niezależna kapituła konkursu.

Wyjątkowa kadra zarządzająca, pasja i pedagogiczny profesjonalizm znacząco przyczyniły się do sukcesu. W poszczególnych kategoriach, nagrodzonym szkołom ponadgimnazjalnym, gimnazjom, szkołom podstawowym i przedszkolom przyznano certyfikaty platynowe, złote, srebrne i miedziane. Nasza szkoła tym razem, jako jedyna w Polsce, została wyróżniona statuetką.

Lauretami poprzednich edycji zostali: