Aktualności › 24 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw

25 listopada 2016 r. uczniowie klasy I i II Technikum hotelarskiego wybrali się na  24 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw do Centrum MT  Polska  przy ulicy Marsa 56c w Warszawie. Opiekunami wyjazdu były Emilia Mielcarz, Beata Sokołowska i Kamila Wróbel.

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń turystycznych. Są idealnym miejscem do zapoznania się z najciekawszymi ofertami kierunków i nowych produktów turystycznych.

W tym roku krajem partnerskim TT Warsaw była Rumunia. Wystawcy z tego kraju chętnie opowiadali o atrakcjach turystycznych, częstowali regionalnymi produktami, jak również zwracali uwagę na tradycję (taniec) i sztukę ludową (garncarstwo).

Uczniowie naszej szkoły poznali sposób organizowania targów i przeprowadzili szereg rozmów ze specjalistami z branży. Korzystali również z przygotowanych przez wystawców atrakcji – ścianki wspinaczkowe, regionalne tatuaże z henny, jak również brali udział w konkursach i zabawach. Targi turystyczne dały im możliwość skonfrontowania wiedzy poznanej w szkole  z realiami branż turystycznej i hotelarskiej.

Opracowała Emilia Mielcarz