Aktualności › Zagraniczni studenci w Skłodowskiej

W dniu 03.10.2016 r. odbyło się niezwykłe spotkanie władz Powiatu Wyszkowskiego i społeczności Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie z zagranicznymi studentami. Przyjechali do Wyszkowa znakomici Goście: Abhishek Pandey z Indii, Raluca Nica, z Rumunii oraz Larissa Rodríguez García  z Meksyku.

W spotkaniu ze studentami uczestniczył Starosta Wyszkowski – Pan Bogdan Pągowski, Naczelnik Wydziału Edukacji – Pan Krzysztof Arbaszewski, Dyrektor i Wicedyrektorzy szkoły, opiekunem gości - Panią Kamilą Wróbel, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele młodzieży. Była to okazja do zaprezentowania gościom Szkoły, Wyszkowa i Powiatu Wyszkowskiego.

Goście spotykają się z społecznością szkoły w ramach Projektu PEACE. Jest on realizowany szkole w dniach 3-9 października. W tym czasie zagraniczni studenci spotykają się z uczniami poszczególnych klas, spędzają wspólnie popołudnia, uczestniczą w zorganizowanych zajęciach. Mieszkają w hotelu ZDZ a spożywają posiłki w „Pingwinie”. Całość przedsięwzięcia będzie sfinansowana ze środków Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.