Aktualności › Uroczysta Gala „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”

21.01.2016r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyła się uroczysta Gala „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka” zorganizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Łucja Borkowska uczennica klasy II TH została laureatką II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Wiersz o Babci i Dziadku”, zdobywając nagrodę specjalną w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica otrzymała nagrodę z rąk znanych aktorów: Teresy Lipowskiej, Moniki Kamieńskiej – Honorowej Babci i Bronisława Wrocławskiego –Honorowego Dziadka. Nagroda była bardzo cenna – laptop.

Jednak najcenniejsze dla Łucji okazały się recenzje płynące z ust Teresy Lipowskiej – przewodniczącej jury konkursu literackiego, która osobiście zaprezentowała wiersz uczennicy pt „Wizyta Babci i Dziadka”. Aktorka podkreśliła niezwykłość budowy utworu literackiego, dowcip i ciepło płynące w kierunku dziadków oraz niezwykłą spostrzegawczość dotyczącą nadopiekuńczości seniorów. Widownia nagrodziła wiersz gromkimi brawami.

Na Gali towarzyszył uczennicy pan Dyrektor Marian Popławski i pani Katarzyna Sawicka, pod kierunkiem której powstał utwór literacki.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 84 placówek oświatowych. Prace uczniów można było podziwiać w atelier specjalnie przygotowanym na tę uroczystość.

Uroczystość gali podkreśliła obecność zaproszonych gości: reprezentantów Stowarzyszenia Pomocy Szkole z przewodniczącą panią Zofią Grzebisz - Nowicką, Łódzkiego Kuratora Oświaty pana Jana Kamińskiego i Dyrektora Wydziału Edukacji pana Krzysztofa Jurka, laureatów  wraz z opiekunami, którzy przybyli na galę z całej Polski. W spotkaniu wzięło udział również liczne grono seniorów - babć i dziadków.

Uroczystą Galę uświetniły występy muzyczne uczniów  z łódzkich  szkół średnich    oraz popisy taneczne artystek ze  Studia Tańca Pasja.

Jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej uczennicy! Życzymy wytrwałości w realizowaniu tak szczególnej pasji i dalszych sukcesów literackich.

Łucja Borkowska:

Udział w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod nazwą "Wiersze o Babci i Dziadku" przyniósł mi wiele pozytywnych wrażeń. Było to dla mnie interesujące przeżycie, które miło będę wspominać. Jestem wdzięczna za niesamowitą nagrodę oraz tak wielki podziw dla tekstu, który stworzyłam. Cieszy mnie fakt, iż mogłam uczestniczyć w danym konkursie i mam nadzieję, że za rok również uda mi się zaskoczyć jury oryginalnym pomysłem. Bardzo dziękuję za uznanie, które utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto pisać wiersze, a poezja nadal spotyka się z wielkim zainteresowaniem wśród ludzi.