Aktualności › Forum „Świadomi i aktywni lokalnie”

W dniu 6 listopada br. w Domu Kultury w Długosiodle odbyło się  Forum „Świadomi i aktywni lokalnie”, na które została zaproszona nasza szkoła. Reprezentację stanowili: Bogusława Pawelska – Kozon i Jacek Niewiadomski, zaś spośród uczniów udział wzięły: Magdalena Sarnacka oraz Natalia Szczechura. Nie zabrakło też naszego pana dyrektora – Mariana Popławskiego.

Spotkanie miało na celu zwiększenie uczestnictwa młodych w życiu społecznym, zawodowym i politycznym w powiecie wyszkowskim. Poruszono wagę współpracy międzysektorowej w kształtowaniu kompetencji młodych ludzi, a także przybliżono możliwości rozwoju społeczno-zawodowego na terenie naszego powiatu.

Program obejmował następujące zagadnienia:

1. W jaki sposób młodzi ludzie mogą kształtować środowisko lokalne, aby żyło im się lepiej? Przedstawienie możliwych działań oraz form wsparcia ze strony władz

2. Jakich kompetencji u swoich pracowników poszukują współcześni pracodawcy? – przedstawiciel Quad Graphics Europe.

3. Działalność w organizacjach pozarządowych – praca zawodowa czy wolontariat? – przedstawiciel z sektora pozarządowego.

4. Szkoła uczy, wychowuje, rozwija – oferta szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wyszkowskiego – w tym przedstawiciele naszej szkoły.

My ze swej strony najciekawiej zaprezentowaliśmy swoją ofertę oraz przedstawiliśmy działania szkoły w różnych obszarach: promocji wolontariatu, współpracy z instytucjami sektora pozarządowego, współpracy z sektorem publicznym oraz współpracy z przedsiębiorcami. Nasze wystąpienie ubarwił wstęp wokalny Natalii, która zaśpiewała a capela piosenkę Edyty Gepert pt.”Szukaj mnie”co spotkało się z ogromnym aplauzem publiczności. (Wiadomo, gdyż śpiew Natalii nie jednego może powalić na kolanaJ)

Nasz wyjazd z czystemu sumieniem można zaliczyć do niezwykle udanych. Liczymy też że obecni na spotkaniu gimnazjaliści dokonają w przyszłym roku jedynego słusznego wyboru i wybiorą naszą szkołę.