Aktualności › Skłodowska na V Wyszkowskich Dniach Nauki

Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie po raz drugi w dniu 3 czerwca 2015r uczestniczyli w Wyszkowskim Dniu Nauki, który miał miejsce w Rybnie. Tegoroczne motto to:„ Sport i nauka to radość i satysfakcja”. Szkolnym koordynatorem tej imprezy był kierownik kształcenia praktycznego – p.Marzena Kulesza. Zgodnie z powyższym mottem nauczyciele wychowania- fizycznego a w szczególności  p. Zofia Wóltańska i  p. Jan Majewski przygotowali uczniów naszej szkoły do tego wydarzenia. Dziewczęta pod kierunkiem Zofii Woltańskiej wystąpiły w Zumbie, do której dołączyli zaproszeni goście i uczniowie innych szkół. Chłopcy pod skrzydłami Jana Majewskiego wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej. Bożena Pikora wraz uczniami klasy II TCPG zachęcała do gry w szachy propagując przesłanie: „ Gra w szachy to nie tylko doskonały sposób na spędzenie czasu, ale też nauka. Wyrabiają koncentrację, cierpliwość, rozwijają pamięć, intuicję i zmysły twórcze oraz wzmacniają kompetencje matematyczne”. Ponadto bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja przygotowana przez p. Adama Czyż i p. Bożenę Pikora dotycząca udziału młodzieży od Skłodowskiej w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego, gdzie umiejętnie połączono sport z nauką , co nawiązywało do tegorocznego motta Wyszkowskiego Dnia Nauki. Stoisko nasze  wyróżniało się kolorystyką i mnogością naszych osiągnięć sportowych w postaci pucharów i dyplomów o które zadbali nasi nauczyciele wychowania – fizycznego.

Podczas imprezy można było spotkać przedstawicieli warszawskich wyższych uczelni oraz obejrzeć pokaz gimnastyki sportowej w postaci sztuk walk Wushu. Była to także okazja do godne zaprezentowania naszej placówki i jej dorobku społeczności lokalnej i nie tylko.

Opracowała BP

Więcej zdjęć w GALERII