Aktualności › I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Ostrołęce

Bieg jest podstawową, najprostszą, naturalną formą ruchu. Stanowi bardzo ważną konkurencję w rywalizacji poczynając od zawodów szkolnych aż do Igrzysk Olimpijskich. W dniu 31 marca br. w Długosiodle odbyły się na pięknej, naturalnej ale bardzo trudnej trasie Sztafetowe Biegi Przełajowe. W zawodach brały udział ośmioosobowe reprezentacje w kategorii dziewcząt i chłopców. We wszystkich biegach trwała bardzo zacięta, sportowa, zgodna z zasadami fair play rywalizacja o zwycięstwo. Fantastyczny wynik osiągnęła reprezentacja naszej szkoły, która po raz ósmy zdecydowanie wygrała  z pozostałymi szkołami. Skłodowską reprezentowali uczniowie: Dariusz Grzonka,  Dawid Wróbel, Mateusz Rozenek, Bartłomiej Ciuraj, Krzysztof Maciak Jarosław Kruza, Damian Zieliński, Mateusz Jeż. Najlepszym zawodnikiem znany został Krzysztof Maciak a srebrną odznakę za osiągnięcie sportowe otrzymał Pan Jan Majewski trener zwycięskiego zespołu. Reprezentacja ZS Nr1 zakwalifikowała się do zawodów miedzy powiatowych, które odbyły się 11 kwietnia 2015 r. w Ostrołęce. Tam reprezentacja Powiatu Wyszkowskiego, wywodząca się z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie zajęła I miejsce. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Jan Majewski i Pan Sylwester Śniadała. Wojewódzkie zawody w biegach przełajowych odbędą się 29 kwietnia 2015 r. w Siedlcach. Wszystkim zawodnikom, trenerom składam ogromne podziękowania i gratulacje za osiągniecie znakomitego wyniku. Życzę powodzenia w dalszej rywalizacji.

Marian Popławski - dyrektor