Aktualności › „Tydzień Zawodowca” w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie

Zakończył się „Tydzień Zawodowca” w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Wyszkowie, który rozpoczęliśmy w dniu 23 marca 2015r. konkursem „Najlepszy Zawodowiec”.  Podczas Konferencji, która odbyła się  24 marca 2015r.,  z udziałem Pana Adama Mroza – Wicestarosty, Pana Krzysztofa Arbaszewskiego – Naczelnika Wydziału Edukacji, Pani
Ewy Alicji Karczewskiej – zastępcy Wójta Gminy Długosiodło, Pana Pawła Abramczyka – zastępcy Wójta Gminy Rząśnik, Pan i Panów Dyrektorów gimnazjów w Powiecie Wyszkowskim, Pani Grażyny Majewskiej – Dyrektora Poradni Psychologicznej – Pedagogicznej, Pracodawców współpracujących ze szkołą w zakresie organizowania zajęć praktycznych i praktyki zawodowej, przedstawicieli instytucji rynku pracy przedstawiciela Urzędu Pracy, nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie, przeprowadzono:

- prezentację rozwoju szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie od 1948r.

-panel dyskusyjny: Edukacja dla pracy

- panel dyskusyjny: Ambicje rodziców a wybory edukacyjne uczniów

- galę pracodawców połączoną z wręczeniem podziękowań za wspieranie Zespołu Szkół Nr 1 w organizacji praktycznej nauki zawodu

- wręczono nagrody Laureatom konkursu ,, Najlepszy Zawodowiec”

- pokazy umiejętności zawodowych uczniów z poszczególnych zawodów

- prezentację dorobku poszczególnych kierunków kształcenia

Konferencja była okazją do zaprezentowania zmieniającej się rzeczywistości w zakresie kształcenia zawodowego w Wyszkowie na przestrzeni rozwoju Wyszkowa, Powiatu Wyszkowskiego, transformacji ustrojowej, konieczności otwierania i zamykania kolejnych kierunków kształcenia. Szczególnie interesująco i trafnie przedstawiła Pani Grażyna Majewska problem związany z Ambicjami rodziców a wyborami edukacyjnymi uczniów. Dyrekcja oraz zebrani na Konferencji serdecznie gratulowali uczniom wygranej w  konkursie w poszczególnych zawodach:

- technik żywienia usług gastronomicznych - Daniel Witkowski

- technik budownictwa - Kamil Krawczyk i Jakub Bardadyn

- technik cyfrowych procesów graficznych - Joanna Rosińska

- technik hotelarstwa - Klaudia Krajewska

W kolejnych dniach „Tygodnia Zawodowca” szkołę odwiedzili gimnazjaliści z nauczycielami, w formie zorganizowanych grup, z następujących szkół: Gimnazjum w Rybnie, Gimnazjum w Leszczydole  Nowiny, Gimnazjum w Porębie, Gimnazjum w Brańszczyku, Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie, Gimnazjum w Somiance, Gimnazjum Nr 1 w Wyszkowie, Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie, Gimnazjum w Bosewie, Gimnazjum w Woli Mystkowskiej oraz uczniowie, którzy przybyli indywidualnie, z następujących szkół: Gimnazjum w Pniewie, Gimnazjum w Zabrodziu, Gimnazjum w Obrytem, Gimnazjum w  Dąbrówce, Gimnazjum w Zatorach, Gimnazjum w Obrytem, Gimnazjum w Wąsewie, Gimnazjum w Postoliskach, Gimnazjum w Długosiodle,

Łącznie odwiedziło szkołę ponad 500 uczniów klas trzecich gimnazjów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wziąć udział w treningach umiejętności: kulinarnych, kelnerskich, budowlanych, związanych z obsługą gości w hotelu, graficznych, obróbki zdjęć i fryzjerskich. Ponadto gimnazjaliści mogli zobaczyć prezentacje stoisk poszczególnych kierunków kształcenia, pokazy umiejętności zawodowych, a także mogli wziąć udział w testach predyspozycji „Będę przedsiębiorcą” jak i w konkursach z nagrodami. Odbyły się również konsultacje z architektem kariery, doradcą zawodowym, pedagogiem i nauczycielami zawodu.

Nasi uczniowie i nauczyciele zaangażowani byli w prezentację szkoły, oprowadzanie po salach lekcyjnych i innych pomieszczeniach. Sprawdzili się w tej roli wspaniale, za co serdecznie dziękujemy.

Zainteresowanym rozdaliśmy ulotki z informacjami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2015/2016 oraz plakaty naszej szkoły.

Wszystkim gościom, uczestnikom Konferencji, dyrektorom i nauczycielom a także  gimnazjalistom serdecznie dziękuję, że sprawili nam ogromną przyjemność goszczenia ich w naszych szkolnych murach. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jerzego Dąbrowskiego oraz Pani Klaudii Dąbrowskiej – absolwentów szkoły, za  spotkanie z gimnazjalistami oraz uczniami Zespołu szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.

Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować uczniom i nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz kierownictwu szkoły za ogromne zaangażowanie w organizację „Tygodnia Zawodowca” w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Wyszkowie.

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do skorzystania z naszej szerokiej oferty edukacyjnej.

Marian Popławski - dyrektor