Aktualności › SZKOŁA SPORTOWYCH TALENTÓW - KONKURS WIEDZY O SPORCIE
6 lutego 2015r. w świetlicy Zespołu Szkół Nr 1 odbył się w ramach Programu „Szkoła Sportowych Talentów” konkurs „Wiedzy o Sporcie”, którego organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Jan Majewski.
Podstawowe cele konkursu to:
a  popularyzacja wiedzy o sporcie w zakresie historii polskiego i międzynarodowego sportu,
b rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej  sportu i wszelkich form aktywności ruchowej,
c aktywizacja młodzieży do zgłębiania wiedzy o sporcie, znajomości podstawowych przepisów, reguł i zasad poszczególnych dyscyplin sportowych,
d rozpowszechnianie wiedzy o historii Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy, Polski,
e propagowanie idei olimpijskiej, znaczenia symboli olimpijskich,
f rozpowszechnianie wiedzy o najlepszych wynikach sportowych, gwiazdach światowego i polskiego sportu, ciekawostkach sportowych,
g wyłonienie i wyróżnienie najlepszej drużyny konkursu.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas , które zajęły następujące  miejsca:I m – IV TOT 144 pkt  Łukasz Dyl, Łukasz Piątek, Kamil ChobaII m–      II TB 2    142 pkt  Łukasz Dana, Jakub Woźnica, Mariusz PuchalskiIII m –    II TGa     141 pkt  Adrian Rychlicki, Przemysław Stankiewicz,                             Sebastian KocięckiIV m -     I TH, III TCPG, III TH  140 pktVII m –   I TGA, II TB1 139 pktI X m -    I TB 136 pktX m -      III TOT 134 pkt

Zespoły zostały nagrodzone dyplomami.Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem i określonymi zasadami, w bardzo sympatycznej atmosferze oraz z wielkim zaangażowaniem uczestników.Należy podkreślić, że Konkurs „Wiedzy o Sporcie” został przeprowadzony po raz pierwszy w szkole, stał na bardzo wysokim poziomie,  młodzież  ma olbrzymią, rozległą wiedzę z dziedziny sportu polskiego i międzynarodowego, historii letnich i zimowych Igrzysk Olimpijskich, doskonale orientuje się w przepisach i regulaminach poszczególnych dyscyplin sportowych.

Opracował:
Jan Majewski