Aktualności › AIESEC u Skłodowskiej

Już po raz kolejny studenci z organizacji międzynarodowej AIESEC gościli w naszej szkole. Tym razem realizowany był projekt pt. „Enter Your Future”. Od 12 do 16 stycznia 2015 r. troje praktykantów – Chelsea z Nowej Zelandii, Hugo z Brazylii i Mahmoud z Egiptu, prowadzili zajęcia w języku angielskim, co pozwoliło uczniom na unikalny i bezpośredni kontakt z młodymi ludźmi z odległych zakątków świata. Spotkania z młodzieżą miały na celu poznanie i zrozumienie odmiennych kultur i religii oraz uwrażliwienie na kwestię tolerancji.

Bezpośrednie zajęcia, prowadzone w języku angielskim, pozwoliły uczniom ze Skłodowskiej na doskonalenie komunikacji międzyludzkiej w języku angielskim. Pokazały także jak przełamywać bariery związane z wyjazdem zagranicznym. Kontakt ze studentami z zagranicy może być impulsem oraz motywacją dla młodych ludzi z MSC do dalszej nauki oraz poznawania otaczającego ich świata. Koszty związane z pobytem studentów zostaną pokryte ze środków Rady Rodziców.

Wszystkim, którzy byli związani z pobytem studentów w naszej szkole serdecznie dziękuję. Szczególne podziękowania kieruje do Pani Kamili Wróbel – nauczyciela języka angielskiego. mp