Aktualności › Powiatowy Turniej Szachowy

Tradycją stało się, że co roku, w dniu 11 listopada, w Święto Niepodległości, w naszej szkole odbywa się Powiatowy Turniej Szachowy w szachach szybkich. To już czwarty z kolei turniej pod patronatem Starosty Wyszkowskiego – Bogdana Pągowskiego. Na czym polega ta królewska gra i co to znaczy szachy szybkie? Po szczegóły warto zajrzeć do Wikipedii a cechą charakterystyczną w tym przypadku jest to, że czas przeznaczony na jedną partię wynosi 20 minut na zawodnika.

W turnieju startowało 25 zawodników w różnym wieku. Część z nich to stali bywalcy ogólnopolskich turniejów szachowych. Wśród graczy nie zabrakło również naszych nauczycieli a byli to: Jacek Niewiadomski, Bogusława Pawelska – Kozon i Cezary Maciorowski. Również dyrektor szkoły, Marian Popławski, mimo kontuzjowanej prawej dłoni dzielnie walczył o zwycięstwo w turnieju.
Uczniów reprezentował Bartłomiej Bloch z klasy I TGa. Najlepszym szachistą spośród nauczycieli okazał się p. Cezary Maciorowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Obsługą gastronomiczną turnieju zajęli się uczniowie klasy I TGa pod kierunkiem wych. B. Pawelskiej – Kozon.
Liczymy na to, że w przyszłym roku więcej naszych uczniów będzie uczestniczyć w turnieju, a może nawet ktoś z nich zdobędzie zwycięstwo.