Aktualności › LEKCJE ZUS

W dniu 13 listopada 2014 roku w naszej szkole, jednej z 42 na Mazowszu, podsumowano „Lekcje z ZUS” poświęcone systemowi ubezpieczeń społecznych.

W lekcjach wzięło udział 6 klas. To było bardzo istotne zadanie. Pamiętajmy że młodzież – by mogła dokonywać świadomych życiowych wyborów musi być wyposażona w niezbędną wiedzę.„Lekcje z ZUS” pomogły poznać genezę i podstawy ubezpieczeń społecznych, odpowiedzieć na pytanie co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS (pue.zus.pl),jak należy zadbać o swoje prawa będąc pracownikiem lub przedsiębiorcą.

Te umiejętności mogą być przydatne na dzisiejszym, zmieniającym się rynku pracy. Jeszcze teraz duża część osób w naszym kraju nie wie po co powstał system ubezpieczeń społecznych, jakie cele realizuje i co z niego wynika dla przeciętnego obywatela.

Dziękując wszystkim uczniom którzy uczestniczyli w „Lekcjach z ZUS” informujemy, że 35 z Was w dniu 17 listopada 2014 roku o godzinie 10:00 wzięło udział w Konkursie wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.