Aktualności › Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w ZS Nr 1
Cyklicznie w naszej szkole świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w tym roku był obchodzony pod hasłem: „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”
W ramach tego święta zaproponowaliśmy uczniom udział w różnych konkursach polegających na zaprojektowaniu logo biblioteki, wykonaniu zdjęć oraz każdy miał okazję  sprawdzić się w znajomości cytatów z literatury polskiej .
Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych, cieszył się konkurs plastyczny na logo, na który wpłynęło najwięcej prac.

Do ścisłego finału zostały wybrane prace: Karola Gołębiewskiego, Mateusza Kocięckiego, Pawła Załusińskiego, Piotra Kacprzyka, Piotra Ponichtery, Szymona Borkowskiego i Artura Mierzejewskiego. W wyniku głosowania całej społeczności szkolnej zwyciężyło logo wykonane przez Artura Mierzejewskiego z klasy III TCPG. W konkursie fotograficznym „Jesień zatrzymana w obiektywie” zwyciężyła Natalia Jachna z klasy III Los.

Na przerwach uczniowie mogli również rozwiązywać quiz literacki „Czyje to słowa”
Oprócz konkursów młodzież oraz nauczyciele  mogli oglądać wystawkę pt. : „Motyw ksiązki w malarstwie”
Podczas trwania Miesiąca Bibliotek Szkolnych wznowiliśmy akcję  „Podaruj książkę bibliotece”, która potrwa do czerwca 2015 r.