Aktualności › Setne urodziny Jana Nowaka – Jeziorańskiego
Z okazji setnych urodzin Kuriera Wolnej Polski- Jana Nowaka - Jeziorańskiego Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności zaprosiło do udziału w ogólnopolskiej akcji w szkołach. W naszej szkole program obchodów setnej rocznicy urodzin Jana Nowaka Jeziorańskiego przedstawiał się następująco;
1.Połączenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego z  obchodami setnej rocznicy urodzin Jana Nowaka – Jeziorańskiego.
2. Wykonanie gazetki okolicznościowej.
3. Podczas wyborów do SU na świetlicy na każdej godzinie lekcyjnej będzie transmitowany głos Radia Wolna Europa oraz przemówienie inauguracyjne z 03.05. 1952 roku Jana Nowaka – Jeziorańskiego.
4. Prezentacja w świetlicy szkolnej wywiadu redaktor Barbary Czajkowskiej  ze Zbigniewem Brzezińskim laureatem nagrody Jana Nowaka – Jeziorańskiego.
5.Grupa uczniów na 4 godzinie lekcyjnej odwiedziła klasy i przedstawiła krótki życiorys Jana Nowaka - Jeziorańskiego oraz jedną z wypowiedzi znanych osób na jego temat, np. wypowiedź Jana Pawła II.
6. Konkurs na 5- zdaniową wypowiedź pt. „ Jan Nowak jak?”  w klasie I Liceum Ogólnokształcącego o profilu Dyplomacja Europejska.

Organizacją akcji poświęconej setnej rocznicy urodzin Jana Nowaka – Jeziorańskiego zajął się Szkolny Klub Europejski „ Europejczyk” pod opieką p. Bożeny Pikora oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami – p. Marianną Popławską, p. Ewelina Błachno i p. Sylwią Wojciechowską