Aktualności › I miejsce w konkursie na projekt edukacyjny „Lekcja z Legionów”
I miejsce w konkursie na projekt edukacyjny „Lekcja z Legionów”
24 czerwca 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny „Lekcja z Legionów” zorganizowanego przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, w ramach obchodów Roku Stulecia Legionów Polskich. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie i zrealizowanie programu edukacyjnego na temat związany z historią Legionów Polskich 1914 - 1918.

W ramach konkursu w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie zrealizowaliśmy następujące działania objęte wspólną nazwą "Akcja Legiony": wysłuchanie wykładu prof. Tomasza Nałęcza „Narodziny, walki i znaczenie Legionów Józefa Piłsudskiego”; grę miejską „W poszukiwaniu małych rezydencji Wielkich Polaków oraz śladów Legionów Polskich w Sulejówku”; „Lekcje z Legionów” prowadzone przez uczennice klasy I LOM pod kierunkiem nauczycieli historii; wywiad z Ireneuszem Elwardem członkiem Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie, przygotowany i przeprowadzony przez uczennicę klasy I LOM oraz „Lekcje z Legionów – filmy dokumentalne” z wykorzystaniem fragmentów kronik filmowych z czasów Józefa  Piłsudskiego.
Projekt Katarzyny Sawickiej – nauczyciela historii znalazł uznanie jury. Zajęliśmy I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zgodnie z regulaminem wręczenie nagród nastąpiło podczas zakończenia roku szkolnego 27 czerwca 2014 roku. Mieliśmy wówczas zaszczyt gościć panią Barbarę Gołębiowską – kierownika Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która wręczyła nagrodę główną dla naszej szkoły. Otrzymaliśmy interaktywny projektor multimedialny EPSON EB-1410Wi o wartości 8 tyś. zł do pracowni historycznej oraz książki i najnowsze gry edukacyjne. Ponadto 39 uczniów z klas I LOS, I LOM, I LOP, I TGb i TB aktywnie zaangażowanych w realizację projektu otrzymało książki i gry edukacyjne o tematyce historycznej. Również pani Katarzyna Sawicka jako autorka projektu otrzymała cenne nagrody w postaci kart upominkowych o wartości 600zł na zakupy w internetowej księgarni specjalizującej się w tematyce historycznej.

LINK DO STRONY MUZEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W SULEJÓWKU Z INFORMACJĄ O KONKURSIE