Aktualności › Nauczyciele od Skłodowskiej podnoszą swoje kompetencje we Włoszech
Kolejnym atrakcyjnym projektem, który realizuje ZS nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie jest projekt VETPRO,  skierowany do nauczycieli przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej, turystycznej i hotelarskiej  i osób zarządzających szkołą i szkolnictwem zawodowym oraz pracodawców. Jest to projekt w ramach programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu „Uczenie się przez całe życie” i nosi tytuł: „Międzynarodowy proces dydaktyczny w dobie reformy kształcenia zawodowego”

Partnerem w Projekcie jest firma Azzurra Societa Coooperativa Sociale w Spoleto we Włoszech, z którą współpraca trwa nieprzerwanie od 3 lat, a jej dotychczasowym efektem były 2 wspólne projekty, jeden na wizytę przygotowawczą zaś drugi - na staż uczniów kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej. Tym razem swoje kompetencje zarówno zawodowe, językowe jak i osobiste będą podnosić nauczyciele.

Wyjazd 10 – osobowej grupy beneficjentów,  wyłonionej na drodze rekrutacji, zakłada  wymianę doświadczeń w zakresie kształtowania kompetencji europejskiego modelu nauczyciela w dziedzinie kształcenia praktycznego.

ZDJĘCIA W GALERII