Aktualności › ZAKODOWANA SKŁODOWSKA

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

W naszej szkole również zainicjowaliśmy wydarzenia mające na celu popularyzację umiejętności programowania przy użyciu programu Python. Uczniowie na lekcjach informatyki w dniach 10 – 12 października 2022 wzięli udział w kursach e-learningowych pt. „Programowanie w Pythonie z Klubem Młodego Programisty”. Kurs zapoznał młodzież z językiem programowania Python, jego filozofią i sposobem uruchamiania, a także m.in. ze środowiskiem IDLE – podstawowym środowiskiem języka Python, podstawowymi typami danych oraz wykorzystywaniem potencjału bibliotek standardowych języka Python na przykładzie: math, time, turtle.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Rozwija myślenie obliczeniowe co pomaga rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość. Jest to nauka nie tylko dla zdolnych matematyków ale dla wszystkich chcących rozwijać kreatywne i nieszablonowe myślenie. Uczniowie zachęceni przez nauczycieli nauką kodowania już zapowiedzieli że chętnie naucza się więcej i dalej będą doskonalić umiejętności programistyczne.

Życzymy powodzenia i sukcesów na tym polu i zachęcamy każdego do spróbowania swoich sił w tej ciekawej dziedzinie informatyki.

Dziękujemy nauczycielom informatyki, którzy podjęli wyzwanie i włączyli się do realizacji przedsięwzięcia w Code Week.

Opracowała: Agnieszka Motyka