Aktualności › Z WIZYTĄ W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

Z WIZYTĄ W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

7 października 2022 r. uczniowie klas 1LLb i 1TK pod opieką nauczycieli: Joanny Urbanik, Agnieszki Stępień i Sylwii Wojciechowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy, której celem było kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na ponadczasowe wartości przekazywane za pomocą dzieła filmowego oraz integracja uczniów. Pierwszym punktem wyjazdu było Multikino, w którym uczniowie Skłodowskiej obejrzeli ekranizację powieści Delii Owens pt. „Gdzie śpiewają raki” w reżyserii Olivii Newman.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Niepodległości, gdzie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich poznali historię Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, zwiedzili wystawę „Polonia Restituta. O niepodległość i granice 1914–1921” pod przewodnictwem kustosza Michała Rybaka oraz obejrzeli film poświęcony bitwie pod Kostiuchnówką. Ostatnią i niezwykle emocjonującą częścią spotkania był quiz, podczas którego uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu historii Polski i otrzymali wiele upominków.