Aktualności › ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W SKŁODOWSKIEJ

Światowy Dzień Turystyki w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie.

5 października 2022 r. uczniowie klas turystycznych obchodzili dzień turystyki. Tego dnia były przeprowadzone konkursy i krzyżówki o tematyce turystycznej. Uczniowie z klasy 3THT, 3 TCp, 4 TTp opowiadali o swoim udziale w stażu zawodowym w ramach w projektu ERASMUS + , dzięki któremu mogli poszerzyć umiejętności zawodowe, doskonalić język angielski oraz poznać kulturę i tradycję kraju goszczącego, w tym przypadku była to Hiszpania (Barcelona) oraz Włochy (Spoleto). Uczestnicy projektu wyświetlali prezentacje multimedialne, które dotyczyły wykonywanej pracy, opowiadali o swoich przeżyciach oraz atrakcjach turystycznych. Uczennice z klasy 4 TTp mogły również podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym, pracując w wyszkowskim biurze podróży „Zapach Wakacji” oraz w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Wyszkowie.

Praktyki zawodowe, praca wakacyjna to doskonała możliwość aby rozwijać swoje pasje turystyczne, zdobywać doświadczenie zawodowe oraz pewność siebie. Uczniowie angażujący się w organizację wydarzeń turystycznych, szkolnych, lokalnych zdobywają wiedzę praktyczną oraz nowe kompetencje.

Rynek pracy w branży turystycznej jest istotnym, nieustannym i rozwijającym się sektorem gospodarki na całym świecie. Praca w turystyce jest atrakcyjna a pracodawcy zwracają uwagę na zaangażowanie, zdobyte doświadczenie i chęć rozwoju zawodowego przyszłego kandydata.

Organizatorzy Szkolnego Światowego Dnia Turystyki dziękują wszystkim uczestnikom oraz Pani Edycie Wittich Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta za przekazanie materiałów oraz upominków promujących gminę Wyszków.