Aktualności › Warsztaty dla maturzystów

W trosce o jak najlepsze przygotowanie maturzystów ze Skłodowskiej do życiowych wyzwań, jakimi są egzaminy maturalne i wybór dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej, szkolny doradca zawodowy zorganizował 7 października 2020 r.  warsztaty z umiejętności miękkich. Jak co roku, prowadzącą zajęcia była pani Judyta Litwin – trener umiejętności psychospołecznych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.

W trakcie spotkań z klasami III LOL, III LOP, IV TH i III LOS  realizowane były takie zagadnienia jak: radzenie sobie ze stresem, metody i techniki uczenia się sztuka autoprezentacji, zarządzanie sobą w czasie oraz motywowanie do kształcenia. Młodzież żywo rozmawiała również na temat trudnych wyborów po maturze.
Umiejętności interpersonalne są kompetencjami uniwersalnym, które można wykorzystać zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym. Nasi uczniowie są tego świadomi, dlatego  chętnie skorzystali ze spotkania z profesjonalistą w tym zakresie.  Na pewno taka inwestycja się opłaci.

Katarzyna Zglinicka
Szkolny doradca zawodowy