Aktualności › DORADZTWO ZAWODOWE- warto przeczytać

Wybierając studia

warto kierować się swoimi preferencjami i zainteresowaniami. Mimo wszystko nie szłabym tu tropem obecnych trendów czy prognoz odnośnie potencjalnie chodliwych zawodów. Jeśli weźmiemy pod uwagę swoje umiejętności czy skillset osobowościowy, studia nie będą dla nas katorgą, a przyszła praca może stać się pasją i dawać dużą satysfakcję. Warto pomyśleć, co robimy lepiej niż inni i czego uczy nam się najłatwiej. Trzeba sobie również zadać pytania dotyczące naszej zawodowej przyszłości — np. jaki rodzaj i tryb pracy preferujemy, czy wolimy zaszyć się przed komputerem czy też mieć kontakt z ludźmi etc. oczywiście nie każdy, szczególnie w młodym wieku, może wybrać kierunek studiów, który będzie go pasjonował.

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE DORADZTWO ZAWODOWE- warto przeczytać

Bogusława Pawelska-Kozon, szkolny doradca zawodow

Zapraszam na konsultacje indywidualne obejmujące badanie zasobów i potencjału osobistego, pomoc w odnalezieniu swoich umiejętności i preferencji zawodowych oraz w kształtowaniu ścieżki kariery zawodowej.